Harry and Hermione

Temat: Dom Derva Rikudou
Gdy wchodzisz widzisz ogromne pomarańczowe łóżko z czarną pościelą. Nad łóżkiem jest ogromne okno z widokiem na wioskę. Gdy skręcisz na lewo dostrzeżesz kuchnie, a za nią drzwi prowadzące do ubikacji. Kuchnie od salonu oddziela Mały wąski stoliczek, na którym jada się śniadanie, obiad i kolacje. Wróćmy za nim skręciliśmy w lewo. Gdy skrecisz w prawo dojdziesz do biurka obok którego stoi regał z książkami i zwojami, a gdy spojrzysz w góre zobaczysz średniej wielkości żyrandol. Ahh tak ściany są koloru brązowego ze złotymi paskami tak jak i sufit tylko on jest w złote wzory
-Dobra koniec wynoście mi się stąd... Mtv Cribs :P
Źródło: narutocup.pdg.pl/forum/viewtopic.php?t=461Temat: Najdłuższe zdanie
Dziś nad ranem, około 23:37, bo musiałem wtedy szybko pójść do swojego mentora w celu uzgodnienia warunków przyjęcia dawki strasznie porażającego środka przeczyszczającego, niestety by uniknąć moich problemow żywnościowych i skutków przedawkowania tabletek na moją bardzo żadką niespotykaną chorobę nazywającą się enterobiosis (zakazenie owsikiem), które mam od mojej kochanki, mającej z tym problemy od dziecinstwa, jak Konstantynokosmopolitańczykowianeczka z Krakowa, która obiecala mi pomóc wyczyścić mój samochód ubrudzony czymś czego nie wiedziałem jak się najskuteczniej pozbyć, ponieważ plama ta była dość upierdliwa i niezwykle ciężka pod spodnią częścią przedniego kawałka tapicerki, która podobnie jak niewielki czerwony grzyb, który był niczym trol uciążliwy oraz nieprzeciętnie wrednym małym i niebieskim szczurem, który przebiegł most będąc w ciągu 10 a może i 20 minut już pod bramką, która skrzeczała jak stara i zepsuta przez upływ wody, który stale, stopniowo i bez widocznych śladów, powodował powolne bolesne drążenie wciąż nowe i nowe oraz coraz większe ślady przypominające trochę kształtem oślizgłego robaka zatem postanowiłem zakończyć zabawę z tymże niebieskim brudem,a także całą pomalowaną kolorem określającym małą czarną dziurę, która znajdowała się poniżej oparcia krzesła w nodze od prawej strony lewej ściany nieopodal potarganej,poszarganej, wyplutej i pogniecionej peruki wuja Mieczysława albowiem bywał on często pijany aczkolwiek nie nieprzytomny, co niestety utrudniło ostatnio stopniowe zblizenie się do jego byłej żony Joanny jednocześnie wiedzial, że ona,znaczy tyle, co jego przemoczona i obśliniona stara szafa,ktora stała nieopodal łóżka mojej zmarłej matki albowiem nie można bylo inaczej zaplanowac tego układu ciał, tak by najdokładniej wykorzystać całą dostępną przestrzeń, jaka dzieliła zaledwie niedostrzegalną kuchnię, ponieważ nie było już w okolicy żadnej dostepnej kawalerki dla zwykłych
Źródło: narkoza.pl/viewtopic.php?t=364


Temat: Docieplenie starego domu drewnianego z bala ???
Witam. Kontynuując wcześniejszy post to byłem tam gdzie remontują ten dom. Okazał sie, że styropian nie był ryflowany. Widziałem jak obsadzano okno, a potem przymierzano zewnętrzny parapet. Jest wykonany z powlekanej grafitowej bachy - takiej jak poszła na dach (zapomnialem wczesniej dodac, ze na dach poszla grafitowa blachodachówka). Na tej budowie jest starszy pan (ok. 60 lat), ktory kieruje calym tym balaganem. Jak sie okazalo pamieta jak jeszcze po wojnie stawiano takie domy a z opowiadan ojca wie, ze do budowy takich domow, ale przed wojną uzywano najzdrowszego drzewa. Najbardziej "prestizowe" byly te stawiane na fundamecie z pustakow ze szlaki, a nad ziemią byla ceglana nadmurówka. Potem co zamozniejsi obijali taki dom jeszcze deskami.

Jezeli chodzi o zaciekanie wokol ram okiennych to w tym przypadku nie powinno byc chyba takiego problemu - dookola okna (boki i góra) maja pójść dwa pasy kafli tzn. jeden we wnęce okna a drugi wokól wnęki po ścianie. To wg tego Pana powinno wystarczyc. Poza tymwidzialem, ze dach wystaje dosc daleko poza obrys domu wiec to powinno ten problem zminimalizowac.
Dom ten ma miec zwykle weglowe C.O., a w łazience ma pójść dodatkowa warstwa ocieplenia od wewnątrz. Pustka miedzy plytami i balami jest tez w kilku miejscach wentylowana.

Na koniec powiem jeszcze, ze dom ma prosta bryle - 8 x 10 m - pokoj dzienny, 2 male pokoje, kuchnia i lazienka.Ma wstawione biale okna PCV co w polaczeniu z grafitowymi elementami wygląda bardzo ładnie. Z tego co sie dowiedzialem kolor tynku ma byc "piaskowo-słoneczny" (poczekam ne efekt i zrobie kilka zdjec).

Powiem szczerze, ze po tym co tam widzialem mam coraz wieksza chęć na ten stary domek obok mnie :)
Źródło: budujzdrewna.com.pl/forum/viewtopic.php?t=145